Спільний лист ІнАУ і АППК від 29.07.2017р. щодо подовження строку громадського обговорення проекту нової редакції Інструкції про порядок здійснення перевірок телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги

Вихідні реквізити
вих. від 29.07.2017р.
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Голові Національної ради України з питань

телебачення і радіомовлення

Артеменку Ю.А.

 

Спільне звернення щодо подовження строку громадського обговорення проекту нової редакції Інструкції про порядок здійснення перевірок телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги

 

Шановний Юрію Анатолійовичу!

 

Асоціація правовласників та постачальників контенту (АППК) та Інтернет Асоціація України (ІнАУ) як повноважні представники суб'єктів господарювання у сфері телебачення і радіомовлення,  висловлюючи свою повагу, звертаються до Вас з проханням подовжити строк громадського обговорення проекту нової редакції Інструкції про порядок здійснення перевірок телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги до 15 вересня 2017 року.

Проект нової редакції Інструкції про порядок здійснення перевірок телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги, оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення та про порушення законодавства про рекламу (далі - проект Змін) затверджений рішенням Нацради від 29 червня 2017 № 1024 року.  Для громадського обговорення встановлений мінімальний термін – місяць, тобто до 29 липня 2017 року, – повідомляється на сайті регулятора.

У порівняні з чинною Інструкцію про порядок здійснення перевірок телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги, оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення та про порушення законодавства про рекламу, яка була зареєстрована в Міністерстві юстиції України 24 лютого 2012р. за № 313/20626 (далі – Інструкція), на наш погляд, проект Змін суттєво розширює повноваження Нацради: окрім порядку проведення перевірок, встановлюється порядок проведення моніторингу телерадіопрограм, фіксація його результатів, уточняється перелік осіб уповноважених здійснювати моніторинг, до посадових обов’язків яких належить здійснення моніторингу.

Вперше у нормотворчій практиці визначено види моніторингу телерадіопрограм, а саме: комплексний, тематичний та вибірковий.

До видів перевірок, шляхом яких Нацрада здійснює наглядові повноваження, окрім планових та позапланових, додано виїзні та невиїзні перевірки, а також порядок їх проведення, що збільшує навантаження на ліцензіатів Національної ради.

Враховуючи суттєві зміни до Інструкції, а також те, що зараз триває відпускний період, АППК та ІнАУ звертаються до Національної ради з проханням подовжити строк громадського обговорення проекту нової редакції Інструкції про порядок здійснення перевірок телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги до 15 вересня 2017 року.

 

 

З поваго,

Голова Правління АППК                                                                    Н. Клітна

 

 

Голова Правління ІнАУ                                                                      О. Федієнко