Письмо из Министерства Финансов Украины относительно кассового метода налогового учёта НДС

Отримувач
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

 МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ


01008, м. Київ, ву.л. М. Грушсвеького, 12/2, тел. 206-58-88
факс 253-82-43, Е-mail: infomf@minfin.gov.ua
07.09.2006 № 31-20020-05-10/18540
На № ___________________________

Інтернет Асоціація України
01025, м. Київ, вул. Олеся Гончара, 15/3, офіс 22

Щодо касового методу податкового обліку ПДВ

На виконання доручення Секретаріату Кабінету Міністрів України від 16.08.06 № 28680/1/1-06 Міністерство фінансів України розглянуло лист Спілки кабельного телебачення України та Інтернет Асоціації України від 22.03.06 № 41/02-06 щодо запровадження касового методу податкового обліку податку на додану вартість до операцій з поставки телекомунікаційних послуг шляхом внесення змін до Закону України “Про податок на додану вартість” і повідомляє.
Відповідно до Закону України „Про податок на додану вартість (далі Закон) передбачена можливість застосування касового методу податкового обліку для особи, яка протягом останніх дванадцяти календарних місяців мала оподатковувані поставки, вартість яких не перевищує граничну суму ( 300 тис. грн. без урахування податку на додану вартість) ( пп.7.3.9 п.7.3 ст. 7 Закону).

Водночас, згідно з п. 11.11 ст. 11 Закону тимчасово, до набрання чинності Податковим кодексом України, база оподаткування податком на додану вартість операцій з поставки товарів (послуг) за касовим способом визначається для платників податку, які продають теплову енергію, природний газ (крім скрапленого), включаючи вартість його транспортування, надають послуги водопостачання, водовідведення, інші послуги, вартість яких включається до складу квартирної плати чи плати за утримання житла, фізичним особам, бюджетним установам, не зареєстрованим платниками цього податку а також житлово-експлуатаційним конторам, квартирно-експлуатаційним частинам, товариствам співвласників житла, іншим подібним платникам податку, які здійснюють збір коштів від зазначених покупців з метою подальшого їх перерахування продавцям таких товарів (послуг) у компенсацію їх вартості (далі ЖЕКи), а також для ЖЕКів та бюджетних установ, що отримують ці товари (послуги), у разі якщо вони зареєстровані як платники податку.

Пропозиція щодо розширення переліку платників податку, для яких база оподаткування визначається за касовим методом, іншими суб'єктами господарської діяльності - юридичними особами, в умовах дії загальновстановленого порядку визначення дати виникнення податкових зобов'язань та податкового кредиту за датою “події, що сталася раніше” призведе до відстрочення надходжень коштів до державного бюджету, невиконання доходної частини бюджету, що негативно вплине на забезпечення фінансування видатків, передбачених законами України про державний бюджет на відповідний рік, а також до ускладнення проведення своєчасного відшкодування податку на додану вартість.

Ураховуючи викладене, та беручи до уваги те, що зазначені пропозиції не відповідають вимогам Закону України від 25.03.2005р. № 2505-ІУ “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2005 рік” та деяких інших законодавчих актів, яким запроваджений на 5 років мораторій на надання нових та розширення існуючих пільг з податку на додану вартість, внесення запропонованих змін до Закону України "Про податок на додану вартість" не підтримується. Стосовно стану виконання абзацу 6 пункту З статті 2 Указу Президента України від 12 травня 2005 року № 779/2005 “Про лібералізацію підприємницької діяльності та державну підтримку підприємництва” щодо внесення змін до Закону України “Про податок на додану вартість”, проінформовано Кабінет Міністрів України в установленому порядку.



Заступник Міністра                                                    Т.І.Єфименко