Лист №88/1-3 від 29.05.2015 щодо доступу операторів, провайдерів телекомунікацій до об’єктів житлового фонду з метою надання телекомунікаційних послуг в місті Харкові

Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Голові Антимонопольного комітету України

Терентьєву Ю.О.

 

 

 

 

 

Голові Харківської обласної адміністрації

Райніну Ігорю Львовичу

 

 

Харківському міському голові

Кернесу Геннадію Адольфовичу

 

 

 

 

 

Вих. №88/1-3

від «29» травня 2015 р. 

 

Шановний Юрію Олександровичу!

Інтернет Асоціація України (ІнАУ), яка об’єднує понад 170 підприємств сфери інформаційно-телекомунікаційних технологій України, висловлює Вам свою повагу та звертається з наступним.

Телекомунікаційні компанії у цей не простий для України час стикаються зі свавіллям місцевої влади. Зокрема, прикладом є діяльність Харківської міської ради, яка своїм рішенням від 26 вересня 2012 року № 870/12 «Про впорядкування діяльності суб’єктів господарювання у сфері інформаційних технологій та зв’язку» встановила нічим не обґрунтовану та безпідставну плату, що стягується з операторів та провайдерів телекомунікацій за кожну квартиру житлового будинку, у якому розміщено телекомунікаційні мережі чи обладнання. Така плата, без будь-яких економічних підрахунків, була встановлена у розмірі 0,6 грн. з ПДВ за кожну квартиру у житловому будинку комунальної власності. При цьому вказана плата не залежить від кількості абонентів у будинку та сплачується з кожної квартири багатоквартирного будинку навіть у випадку, коли мешканці квартири не споживають телекомунікаційні послуги.

Плата з операторів та провайдерів телекомунікацій справляється на користь створеного місцевою владою КСП «Інженерні мережі». У разі несплати такої плати, працівники таких операторів та провайдерів не допускаються до обслуговування телекомунікаційного обладнання та/або ремонту мереж зв’язку. Непоодинокими випадками є навіть знищення чи пошкодження телекомунікаційного обладнання у випадку відмови оператора чи провайдерів укладати договори сервітуту з вказаним вище КСП «Інженерні мережі».

Такі дії є відвертим тиском на телекомунікаційний бізнес міста Харкова, не сприяють залученню інвестицій у галузь зв’язку та спричиняють необґрунтоване зростання витрат операторів та провайдерів, що врешті-решт відображається на тарифах на послуги, що надаються абонентам.

Наразі, проблема наявності необґрунтованих додаткових витрат, яка описана вище, набула неабиякої гостроти, особливо враховуючи те, що встановлене телекомунікаційне обладнання, у переважній більшості, виробляється за кордоном, а ціна на нього прив’язана до курсу іноземних валют, а тому виробничі витрати українських операторів та провайдерів за останні роки значно зросли.

Більш того, маємо нагоду підкреслити, що вказана вище плата встановлена та стягується виключно з операторів та провайдерів телекомунікацій за розміщення ними своїх мереж зв’язку, у той час як розміщення енергомереж, мереж водопостачання та водовідведення, а також мереж газопостачання жодним чином не підпадає під необхідність сплати будь-яких періодичних платежів чи укладення договорів сервітуту.

Також, переконані, що встановлення зазначеної вище плати є суттєвим бар’єром для входження на телекомунікаційний ринок міста Харкова нових суб’єктів господарювання, адже у разі підключення хоча б одного абонента у багатоквартирному будинку новий оператор чи провайдер змушений щомісячно платити плату у розмірі 0,6 грн. з ПДВ за кожну з квартир, наявну у цьому ж будинку.

Таким чином, дії Харківської міської ради спричиняють обмеження конкуренції на телекомунікаційному ринку, заважають появі нових гравців на ринку надання послуг зв’язку та створюють необґрунтовані додаткові витрати для операторів та провайдерів телекомунікацій.

Просимо втрутитись у ситуацію, що склалася, та сприяти тому, щоб місцева влада Харкова змінила ставлення до суб’єктів господарювання, що забезпечують населення соціально значимими послугами.

Вважаємо, що розвиток телекомунікаційної галузі є невід’ємною складовою забезпечення національних інтересів України та її громадян.

Враховуючи викладене, пропонуємо також провести круглий стіл із залученням представників галузі зв’язку та представників місцевого самоврядування міста Харкова, де обговорити питання, що було порушено у цьому листі.

Сподіваємось на розуміння та підтримку.

 

 

З повагою,

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                                О.Федієнко