Лист № 48 від 24.03.10 року Народному депутату Полунєєву Ю.В. стосовно проекту Закону України «Про електронну комерцію»

Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Народному депутату

Полунєєву Ю.В.

 

 

 

 

 

 

 

 

Вих. 48

від  24 березня 2010 року

 

Щодо проекту Закону України

«Про електронну комерцію»

 

 

Шановний Юріє Володимировичу!

 

У Верховній Раді України 18 лютого 2010 року зареєстровано підготовлений Вами законопроект №6086  «Про електронну комерцію». Вказаним проектом пропонується здійснити заходи державного регулювання діяльності суб’єктів електронної комерції, встановлюються правові засади використання інформаційно-комунікаційних технологій при здійсненні правочинів.

Інтернет Асоціація України поділяє Вашу позицію щодо необхідності запровадження вказаного Закону, що  має визначати засади використання новітніх технологій у різних галузях суспільного життя України (та, зокрема,  у сфері електронної комерції), який після його прийняття  дозволять вдосконалити чинне законодавство і  запровадити єдиний підхід до державного регулювання діяльності зазначеної сфери, та забезпечить  можливість реальної участі нашої держави у міжнародному інформаційному просторі.

Разом з тим вважаємо за доцільне висловити щодо його змісту такі зауваження і  пропозиції:

     1. Поданим проектом одночасно з питаннями, які безпосередньо пов‘язані з електронною комерцією, регулюються також деякі інші  питання електронного  документообігу, які стосуються як електронної комерції, так і інших сфер його застосування.  В зв’язку з чим існує потреба узгодити окремі положення, терміни, визначення  вказаного законопроекту із Цивільним Кодексом України,  Законами України «Про електронний документ та електронний документообіг», «Про електронний цифровий підпис», нормами міжнародного права, зокрема,  Директиви 2000/31/EC Європейського парламенту та Ради Європи від 8 червня 2000 р. «Про певні правові аспекти обслуговування інформаційного суспільства на внутрішньому ринку (Директива з електронної комерції)».

 2. На нашу думку, проект не у повній мірі враховує вимоги чинного українського та відповідного міжнародного законодавства  щодо врегулювання правового статусу операторів (провайдерів) телекомунікацій у сфері електронної комерції. Звертаємо увагу, що ряд положень, що регулюють статус та коло обов’язків операторів,  мають  посилання на Закон України «Про зв'язок» (зокрема, у п.2 ст.7), який втратив чинність у зв’язку з прийняттям Закону України «Про телекомунікації» та не враховані положення зазначеної Директиви (зокрема, статей 12, 13, 14, 15) щодо проміжкових постачальників послуг. Ми вважаємо, що зазначені положення мають бути обов’язково відображені у законопроекті, що регулюють електронну комерцію.

Проте з огляду на зазначені зауваження, вважаємо, що було б доцільним об’єднати положення Вашого законопроекту і положення альтернативного законопроекту №6086-2 «Про електронну торгівлю (комерцію)», який було зареєстровано 16 березня 2010 року народними депутатами Мороко Ю.М. і Коржем В.Т.  Ваш і зазначений законопроект пропонують схожі  підходи  до державного регулювання діяльності у сфері електронної комерції, які є досить корисними  для вдосконалення чинного законодавства у цій сфері.

На адресу Комітету Верховної Ради України  з питань фінансів і банківської діяльності від нашого імені направлено лист із висловленими зауваженнями і пропозицією провести відкриті слухання у Комітеті щодо законопроектів №6086 «Про електронну комерцію» та №6086-2 «Про електронну торгівлю (комерцію)» з метою узагальнення зауважень і пропозицій громадськості до законопроектів, що  дозволить створити належну законодавчу базу в сфері електронної комерції.

Будемо щиро вдячні за розуміння і плідну ефективну співпрацю.

 

 

З повагою,  

Голова Правління ІнАУ                                                                        Тетяна Попова