Лист № 44 від 02.03.2011 р. Голові НКРЗ Яцуку П.П. про врахування пропозицій щодо передачі частини функцій держави на ринку надання послуг доступу до Інтернету - ІнАУ

Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

 

 

 

 

Голові Національної комісії з питань регулювання зв’язку України

Яцуку П.П.

Вих. ІнАУ № 44

від 02 березня 2011 р.

 

 

Шановний Петре Петровичу!

Виконуючі статутні завдання інститутів громадянського суспільства, від імені Інтернет асоціації України (ІнАУ) та Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП) звертаємось до Вас з наступним.

Ми вітаємо курс Президента та уряду України щодо дерегуляції різних сфер суспільного життя, що вкотре був конкретизований в ході чергового засідання Комітету з економічних реформ при Президентові України 17 лютого 2011 р. Наповнення конкретним змістом цього курсу, підвищення ефективності адміністративної реформи та використання експертного потенціалу бізнесу і громадськості у сегменті зв‘язку і телекомунікацій національної економіки на нинішньому етапі розвитку інформаційного суспільства  стає неможливим без більш широкого залучення профільних об‘єднань підприємств та громадських організацій у процес управління галуззю зв‘язку і телекомунікацій.

У якості механізму реалізації цих завдань в сегменті надання послуг доступу до Інтернету пропонуємо передати частину регуляторних функцій держави у цій сфері Інтернет Асоціації України як професійній саморегулюючій організації (СРО) у цій сфері. З огляду на сучасні тенденції розвитку ринку телекомунікацій та міжнародний досвід управління Інтернетом, узагальнений, зокрема, в ході Першого Українського Форуму з Управління Інтернетом, який відбувся у тому числі і за підтримки НКРЗ 3-4 вересня 2010 року (Резолюція Форуму додається), вважаємо за доцільне передачу вказаній СРО таких функції, як оцінка якості надання на базі інтернет-протоколу (IP) телекомунікаційних послуг, питання взаємовідносин між операторами/провайдерами на ринку Інтернет та інші питання регулювання Інтернет.

Інтернет Асоціація України має успішний досвід втілення в життя амбітних проектів у сфері ІКТ, основаних на засадах саморегулювання. Зокрема, дочірнє підприємство ІнАУ «Українська мережа обміну трафіком» (UA-IX) фактично є саморегулюючою моделлю розвитку сегменту інтернет-ринку. Наразі це підприємство, створене у 2000 році, об’єднує 110 підприємств галузі телекомунікацій та забезпечує обмін значної частини інтернет-трафіку в Україні. За обсягами інтернет-трафіку, що передається в рамках національної мережі обміну трафіком, UA-IX у листопаді 2010 року вийшла на 5 місце в Європі.

Ще один приклад успішного проекту саморегулювання – створена Інтернет Асоціацією України у 2009 році постійно діюча «гаряча лінія» з веб-інтерфейсом Skarga (www.skarga.ua) з метою викорінення в національному сегменті Інтернету контенту, пов‘язаного з насиллям.

ІнАУ є засновником постійно діючого Третейського суду, що має необхідні повноваження та інструменти для вирішення спорів між учасниками ринку телекомунікацій.

Здійсненню проектів саморегулювання у мережі Інтернет на високому професійному рівні Інтернет Асоціації України сприяє унікальний власний проект з виконання соціологічних вимірів аудиторії українського Інтернету. Повні та точні дані про рейтинг та аудиторію основних веб-ресурсів також сприяють залученню інвестицій у національний сегмент Мережі.

Черговим проектом саморегулювання, який створюється Інтернет Асоціацією України на вітчизняному ринку Інтернет на виконання рішень XІI З’їзду Інтернет Асоціації України від 18 лютого 2011 року, стає Клуб якості інтернет-послуг. Ідея Клубу якості полягає у сприянні розвитку ринку послуг доступу до мережі Інтернет та покращенні якості цих послуг за рахунок виконання регуляторних функцій у цьому сегменті саме на засадах саморегулювання.

Просимо Вас, шановний Петре Петровичу, при розробці пропозицій щодо виконання завдань Президента України стосовно розвитку галузі зв’язку та сфери інформатизації врахувати наші пропозиції щодо передачі частини функцій держави на ринку надання послуг доступу до Інтернету професійній Саморегулюючій організації, а саме Інтернет Асоціації України.

 

Для підготовки відповідних законодавчих та регуляторних проектів ІнАУ та УСПП готові залучити представників провідних компаній та профільних об‘єднань підприємств галузі.

 

Додаток: Резолюція Першого Українського Форуму з Управління Інтернетом (IGF-UA), на 4 арк.

 

 

З повагою,

 

Голова  Правління

Інтернет Асоціації України                                

 

                                                      Т. Попова

 

Віце-президент УСПП

з питань IT                                        

 

                                                           І.Пєтухов